Hakkımızda

Bir kaç kelime ile

Karan Kauçuk

Karan Kauçuk Sektörde geri kazanımı kendine ilke edinmiş bir firma olarak ülke ekonomisine katma değer sağlamayı görev bilmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı ve daha güvenli alanlarda oyun oynamaları firmamız için en önemli husustur.

Esnek yapısı, darbelere karşı dayanıklı olması sebebiyle hassasiyet gösterilen alanlarda; çocuk oyun alanları, GYM, Fitness ve spor salonları, rehabilitasyon merkezleri, üst geçitler ve yürüme yollarında tercih edilir.

Kalite politikamızdan ödün vermediğimiz ürünlerimizle tedarikçilerinin ve müşterilerinin güvenini kazanan şirketimiz, müşterilerimizden aldığı güç ve güvenle her geçen gün ürün yelpazesini genişletmekte ve bu yolda büyük bir kararlılıkla büyümeye devam etmektedir.

Üretimini yaptığımız kauçuk zemin ürünleri profesyonel ekibimiz ile siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Kaliteyi bir firma prensibi olarak benimseyip müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutan şirketimiz sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip etmekte ve değişen ihtiyaçlara ve pazar koşullarına hızla uyum sağlamaktadır. İnsan sağlığı ve çevre koşuları ön planda tutarak ülkemizin her köşesinde Türk modern mimarisini estetik bir biçimde temsil etmekteyiz.

Teslimat Koşulları

Müşterilerimizle yapılan karşılıklı imzalanan satış sözleşmesi sonucunda verilen termin süresinde ürünlerin teslim edilmesini Karan Kauçuk taahhüt etmektedir.

Karan Kauçuk

Karan kauçuk olarak 2006 yılından bu yana hizmet veriyoruz. Hizmet alanımızda geri dönüşüm sektöründe marka olan firmamız kurucularımız ile birlikte hem çevreye hem de sektöre hizmet veriyor. Özellikle Dünya’da petrol kullanımında önde gelen asfalt yapı işlerinin firmamız tarafından %100 geri kazanım başarısı elde edilerek duyarlı bir şekilde firmamız fayda sağlamıştır. Aynı zamanda 2015 yılında kurulması ile birlikte Karan kauçuk petrolü en iyi şekilde işleyerek ve kullanarak lastik geri kazanımı ile aynı başarıyı sağlamıştır. Karan kauçuk ayrıca, sektör bazında markalaşarak geri dönüşümü eksiksiz bir şekilde ülkenin ekonomisine, gelişimine ve tüm yağ işlerine katma değer sağlamış ve devam etmiştir.

Firmamız ayrıca uzun kullanımlar sonucu ömrünü tamamlamış olan lastikleri bünyesinde geri dönüştürme işlemleri ile aile alanlarında, park veya benzeri toplu alanlarda çevreyi korumuştur. Bunun yanında çocukların olduğu güvenli alanlarda geri dönüşümle yaşam alanlarına destek vermiştir. Firmamız bünyesinde kaliteli işlem sağlamak adına üretimini yaptığımız karo kauçuk, blok kauçuk ve dökme kauçuk gibi malzemeler vardır. Bu malzemeler esnek yapısı ve darbelere karşı dayanıklılığı ile hizmet sağlar. Ayrıca bu özellikleri ile birlikte tüm yapı işlerinde hassasiyet gösterilen alanlarda kullanılır. Bu alanlar en güvenli yerler olan çocuk oyun alanları, GYM, fitness ve spor salonları, iyileştirme merkezleri, üst geçitler ve yürüyüş yolları gibi alanlardır.

Karan kauçuk ürettiği malzemelerde özellikle global Dünya’nın sektördeki tüm bilgilerine hakimdir. Bununla birlikte ürettiği malzemeler ve hizmet verdiği alanlarda tüm yenilik ve gelişmelerini takip eder. Aynı zamanda firmamız ürettiği ve yaptığı tüm işlerde kaliteyi şirket prensibi olarak benimsemiştir. Özellikle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutar. Bununla birlikte ülkemizde var olan ve korunmaya çalışan Türk modern mimarisini estetik olarak önemser. Böylece insan sağlığını ve çevre koşullarını kendi prensiplerine bağlı olarak korumayı amaçlamıştır.

Kauçuk Uygulama Alanları

Çocuk Oyun Alanları

Aileler ve tüm ebeveynler için çocuklar önemlidir. Özellikle çocukların en çok vakit geçirdiği oyun park alanlarında kullanılan her malzeme kaliteli olmalıdır. Firmamız bu konuya önem vererek esnek zemin sistemleri darbe emici özelliği ile çalışır. Böylece düşme, yaralanma gibi riskleri en aza indirir. Buna istinaden bu alanlar için kullanılan ürünlerimiz çocukların kullanımına uygun şekildedir. İçeriğinde kanserojen madde içermeyen bağlayıcı maddeler kullanılarak %100 geri dönüşümden elde edilen işlemler sağlar.
Ayrıca SBR granüllerin modüler sistemde preslenmesiyle elde edilen esnek kauçuk zeminleri planlayarak uygular. Günümüzde oyun parkları için kullanılan ürünlerimiz özellikle esnek yapısı sayesinde konfor sağlayarak birçok riski ortadan kaldırır. Bununla birlikte esnek yapısı sayesinde çocukların ayak ağrılarını, ayak burkulmaları, düşme yaralanma gibi tüm kazaları zemin içerisinde bulunan esnek kauçuk ile önler.

Gym Fitness Salonlarında

Firmamız aynı zamanda spor salonlarında da hizmet verir. Özellikle güvenlik açısından en çok riskli olan bu alanlarda kullanımı yaygın hale gelen kauçuk zemin kullanılır. Böylece insanların sağlığını, rahat hareket edebilmelerini sağlayarak güvenli bir yapı sağlanır. Aynı zamanda kullanılan malzemelere en ekonomik zemin çözümü ile fark yaratır. Bunun yanında malzemelerin darbe emici özelliği ile birlikte GYM Fitness salonlarında en çok tercih edilen ürünlerdir. Spor salonu içerisinde faaliyet gösteren sporcular için yere zarar vermeden rahat bir şekilde aktivitelerini gerçekleştirme sağlar. Böylece güvenli bir şekilde sakatlanmaların önüne geçilir. İnsan sağlını koruyarak zemin etüdüne zarar verilmemesi sağlanır. Karan kauçuğun firmamıza özel geliştirdiği formül ile birlikte koruyucu bir şekilde granülizasyon yapısının bozulmaması önemlidir. Ayrıca yapılan işlemlerde kolay temizlenebilme özelliği bulunur. Bunun yanında koku yapmaması da önemlidir. GYM Fitnesi salonlarında güvenli olarak yapmış olduğumuz uygulama ile birlikte zemin çözümlerinde farklı ebat ve ölçülerde işlem sağlanır. Böylece spor salonu alanında estetik görüntü korunarak spor salonları ölçülerine uygun bir plan sağlanır.

Yürüyüş Yollarında

Özellikle günümüzde insanların sürekli kullandığı yürüyüş yollarında firmamız işlem sağlar. Özellikle yollarda kullanılan darbe emici özelliği ile esnek kauçuk zemin kullanımı kaliteli ve güvenli şekilde bütünleşmiştir. Bunun yanında kauçuk zemin ürünlerinin sağladığı rahatlık ile diz ve eklem yerlerindeki rahatsızlıklar ve diğer riskli durumlar engellenmiş olur. İşlem sırasında kullanılan dökme kauçuk ve karo kauçuk modüler tüm yürüyüş yolları yapımında rahat ve güvenle uygulanır. Bunun yanında estetik görüntüsü ile birlikte yolların güvenliği sağlanır.

Üst Geçitler

Üst geçitler ülkemizde gün içerisinde yaya ve araçların en çok kullandığı alanlardır. Bu alanların içeriğinde ve yapımında kullanılan betonarme ve çelik yapı şeklinde kullanılır. Böylece üst geçitler darbe, düşme gibi riskler önlenir. Aynı zamanda insan sağlığına zarar verici alanlardan arındırılmış olan kauçuk zemin tercih edilerek yapım sağlanır.

Atış Poligonlarında

Silahlı atış poligonları özellikle zemin ve yapı olarak en güvenli yerler olmalıdır. Bu alanlarda mermilerin sekmemesi can güvenliği için önemlidir. Aynı zamanda ses yalıtımı için kauçuk zemin ve kauçuk duvar kaplama 7 cm kalınlığa kadar işlem sağlar. Bu ürünler özellikle özel poligonların tercihi olmuştur.

Güneş Panellerinde

Kauçuk direnci için kullanılan güneş paneller özellikle çatı koruma kapsamında işlem sağlar. Bununla birlikte güneş panelinin çatıya daha iyi tutunmasında işlemin güvenli olması önemlidir. Ayrıca çatı kaplamasına zarar vermemesi ve yangın gibi tehlikelerin önlenerek en aza indirgenmesi planlanır. Bunun için yapıya en uygun ve kauçuk direnci yüksek ürünler kullanılır.

Tren Hatları Demir Yollarında  

Tren ve demir yollarında kullanılan vibrasyon önleyici kauçuk demir yollarında zemin demir hattı bağlantı noktalarına eklenen ürünlerimizdendir. Bu ürünler ile birlikte demir hattının sesinin ulaşmaması planlanır. Ayrıca yapı içerisinde demir alışımlı zemin ve tekerlerin kullanım ömrü de düşünülmüştür.

Hayvan Yatağı ve Hayvan Altlarında

Özellikle ülkemizde büyükbaş, küçükbaş besi hayvanları beslenir. Bunun yanında diğer canlılar için hayvan yatakları önemlidir. Firmamız hayvan sağlığına uygun olan malzemeler ile hayvan yataklarında işlem sağlar. Kaliteli malzeme ve yalıtım özelliği ile hayvanları soğuktan korumayı amaçlar. Bunun yanında elastik yapısı sayesinde betondan kaymaları önler. Ayrıca hayvanlara özel serbest gezi alanlarında ve birçok alanda kullanılabilir.

Karo Kauçuk Zemin Pazarlama

Karo kauçuk zemin kaplama için kullanılan ve içeriğinde esnek zemin kauçuk modellerinden biri olmuştur. Bunun yanında ebatlı ölçüleri uygulama kolaylığı ön plandadır. Ayrıca demonte özelliği ve düşmelerde darbe etkisini azaltarak tüm risklere karşı dayanıklıdır. Kullanım alanı olarak çocuk oyun alanlarında, spor salonlarında, yürüyüş yollarında, üst geçitlerde ve atış poligonlarında kullanılır. Bu ürünlerin kalınlıkları 2cm, 2,5cm, 3cm, 4cm ve 5 cm olarak değişebilir ve Kırmızı, Yeşil, Siyah gibi standart renkleri vardır. Renk kartelası ve ürün görselleri çok çeşitlidir.

Sbr Granül

Firmamızın yapı içeriğinde bulunan sbr granül özellikle ömrünü tamamlamış lastiklerden elde edilir. Bunun yanında 1mm – 3 mm boyutunda kırılmış granüller şeklindedir. Ayrıca  %100 geri kazanım sağlayarak esnek darbe emici zemine entegre olması önemlidir. İçeriğinde kanserojen madde içermeyerek ayrıca bakteri üremeyen malzemelerdir. Bu ürünlerin kullanım alanları çocuk oyun alanları, dökme kauçuk sistemleri, voleybol sahaları, basketbol sahaları, halı sahalar gibi güvenli olması gereken alanlardır.

Epdm Granül

EPDM granül özellikle SBR granülünden farklı özelliklere sahiptir. İçeriğinde ve yapım aşamasında içine enjekte edilen boya ile işlem görür. Bu boya ile birlikte yapıda istenilen pastel renk tonları sağlanır. Ayrıca bu ürünlerde 3,5mm, 2mm, 4mm boyutları ile aşınma veya Güneş (UV) ışınlarının etkileri önlenir. Böylece renk solması yapmayarak mimari ve görsel şekilde esnek zemin ürünler kullanılır.

Tartan Zemin Dökme Kauçuk SBR + EPDM

Tartan zemin SBR granül + EPDM granül sistemleri ile gerçekleşir. Bununla birlikte yapıya uygulanan yekpare esnek zemin modeli şeklindedir. Ayrıca içeriğinde gözenekli formu sayesinde üstünde su birikintisi önlenir. Özellikle yağmur sonrasında zemini kullanıma açık tutar. Yapısı ile EPDM zeminlerde aşınma veya Güneş (UV) ışınlarının etkilerini azaltarak kesinlikle renk solması yapmaz.


Kimya Altında Bağlayıcı ve Zemin Yapıştırıcıları

KN-Z: Çift kompenantlı kauçuk zemin yapıştırıcısı özellikleri şu şekildedir. Özellikle KN-Z zemin yapıştırıcısı içerik olarak içerisinde solvent olmayan ve poliüretan bazlı kauçuk zemin yapıştırıcısı şeklinde işlem gören malzemelerdendir. Bunun yanında rutubete, suya ve çoğu kimyasallara karşı dayanıklı olması ile kullanımı önemlidir. Tiksotropikt olması ve akma yapmamasıyla yapılan işe güvence sağlar. Ayrıca yapışma özelliği yüksek olmasından dolayı sağlamdır. Tüm yapılan işlerde dayanıklılığı yüksektir. Solvent içermediğinden dolayı yanma özelliği bulunmaz. Isıya, dış hava koşullarına dayanıklı olmasından dolayı her mevsimde işlem sağlanır. Aşınma direnci ve yırtılma mukavemeti yüksek olduğundan tüm iş gününe karşı dayanıklıdır.  25 kg’lık (A+B) setler halinde işlem kapasitesine sahiptir.

KN-P: Press Bağlayıcı

KN-P press binderler nem ile kürleşerek solvent içermeyen düşük vizkositeli bağlayıcı maddeler şeklinde kullanılır. Ayrıca kauçuk granül partiküllerini birleştirip bağlamakta kullanılır. Bunun yanında farklı sektörler için kullanılır. Bu sektörler yatak süngeri imalatı şeklindedir. Ayrıca ayakkabı tabanı imalatları ve granülizasyon birleştirme ve yapıştırma gibi işlemlerde rahatlıkla kullanılır.

KN-D: Dökme Bağlayıcı

KN-D dökme kauçuk binderler ile birlikte nem ve  kürleşen solvent içermez. Aynı zamanda düşük vizkositeli bağlayıcı şekilde işlem görür. Bunun yanında yağı ve zemin işlemlerinde kauçuk granül partiküllerini birleştirici özelliğe sahiptir. KN-D dökme bağlayıcıları etkin mukavemet, esneklik ve darbe emici özelliği ile ön plana çıkar.

Scroll to Top
Scroll to Top